ספרינקלרים מדריך

ספרינקלרים הם מערכות שימושיות במיוחד לכיבוי אש שהן חלק בלתי נפרד מתכנון של כל בית עסק, מפעל, בתי ספר ומוסדות ציבוריים ואפילו בתים פרטיים. קיים מגוון רחב של ספרינקלרים ומערכות כיבוי אש המוצעות בשוק, שנותנות מענה ייחודי ומותאם לצרכי העסק או הבית שלכם וישמרו עליכם משריפות ומנזקים רבים. ספרינקלרים מגיעים בשלל דגמים ושיטות כיבוי וחשוב לאבחן נכונה את הצרכים והדרישות שלכם כדי לבחור את הדגם והשיטה המתאימה לכם.

מערכת אוטומטית לשליטה בשריפות

מערכת הספרינקלרים מלאה במים ותפקידה לגלות ולשלוט באש במהירות. המערכת מצוידת בחיישן תרמי אוטומטי שאחראי על גילוי השרפה. בעת שפורצת אש בתוך המבנה, אוויר חם עולה למעלה מכוח הבערה ומפעיל את החיישן, שבתגובה פותח את ברזי הספרינקלר ומתיז מים על מנת לסייע בכיבוי האש ובמניעת התפשטותה לחללים נוספים במבנה. בנוסף, המערכת מסייעת במניעת ההתפשטות בעזרת הרטבת המשטחים המועדים לשרפה וכך מגנה על המבנה מפני שריפה כוללת. בישראל קיים תו תקן מיוחד למערכות כיבוי וספרינקלרים וחשוב לוודא שהחברה שמספקת לכם את המערכת עומדת בו. היום הטכנולוגיה מאפשרת להתאים את סוג ועוצמת הספרינקלר לפי הצרכים האישיים שלכם וכן בהתאמה לכל חדר. מרבית החברות מעסיקות מומחים שיסייעו לאבחן את צרכי החירום במקרי שריפה ויתאימו את המערכת לדרישות האבטחה של המבנה שלכם.

ספרינקלרים מהתקרה

הסוג הנפוץ ביותר של ספרינקלרים בישראל הוא כמובן ספרינקלרים שתלויים מהתקרה. הם מעניקים מענה יעיל במיוחד בשל מיקומם ומסוגלים לשלוט בשרפה בחלל החדר ביעילות ובמהירות. כמות המים שיוצאת מהספרינקלר מותאמת לצרכי החדר עליו הוא מגן ועל חשיבותו במקרה שריפה. הוכח פעמים רבות כי ספרינקלרים מהתקרה יעילים במיוחד במקרי שריפות בבניינים ומבנים, מצמצמים את הנזק הנגרם מהשריפה, שומרים עליה ברמת עצימות נמוכה עד הגעת כוחות הכיבוי ולעיתים אף מכבים אותה לפני שמכבי האש מגיעים. ערכם בהצלת חיים במקרי שריפות שווה את מחירו בזהב, וכבר הוכח כי ספרינקלרים מצמצמים את מקרי המוות בשריפות ב50 עד 70 אחוז!

זיהוי וגילוי תרמי במקרה חירום

מערכת הספרינקלרים עובדת על זיהוי וגילוי תרמי של השריפה מרגע פריצתה ומסוגלת למנוע התפשטות של השרפה לחדרים נוספים. בעת תכנון מערכת הספרינקלרים, יש לקחת בחשבון את שווי הציוד בחדר ולהתאים לפי כך את עוצמת הספרינקלר, שיעיל במיוחד בהגנה על הציוד בחדר ומניעת שריפתו במקרה חירום. ניתן להתקין ספרינקלרים גם ברצפות ובקירות, הכל בהתאם לדרישות החלל עליו אתם רוצים להגן. הקפידו להתייעץ עם איש מקצוע שידע לתת לכם מענה מומחה בכל הקשור לתכנון והשתלטות על אש במקרי חירום, שייעץ לכם איזה סוג ספרינלקרים כדאי להתאים לכל חלל.

מערכת מצילת חיים

מרבית המערכות עובדות בצורה מיטבית עם ספרינקלרים שנמצאים בתקרה, והם הסוג הפופולרי ביותר בשוק, אך אם יש למבנה שלכם צרכים מיוחדים, חדרים מסוימים, רהיטים או ציוד חשוב במיוחד עליהם אתם מעוניינים להגן ודאו שאיש המקצוע שלכם לוקח זאת בחשבון בעת תכנון המערכת ומתאים לצרכים שלכם את הפתרון האופטימלי להגנה מפני אש. ספרינקלרים הם מערכת חיונית בכל מבנה או בניין ציבור, מפעל או בית עסק, והתקנה נכונה תמנע ממכם נזקים כספיים גדולים וחשוב מכך תציל

2018-04-30T14:47:18+00:00