כמה נושאים שחשוב לבחון לפני שיפוץ דירה

מצד אחד שיפוץ דירה הוא צעד חשוב שעוזר לנו לרענן את מראה הבית, להכניס רוח חדשה, לגוון ולהתאים את המקום שבו אנחנו חיים לצרכים היומיומיים שלנו. מצד שני זהו פרויקט לא פשוט שמביא עמו לכלוך, בלגן, הוצאות ובעיקר כאבי ראש. כדי לצמצם את הטרדה וכדי להבטיח שיפוץ דירה איכותי וטוב, ישנם כמה צעדים שיעזרו לכם לפעול חכם יותר וליהנות מדירה יפה ומטופחת בסופו של תהליך נוח ונעים קצת יותר. מתחילים!

בחירה באנשי מקצוע

אחת הדילמות העיקריות קשורה לזהותו של הגורם המבצע, זה אשר יהיה אמון על שיפוץ דירה באופן מקצועי ומדויק. כדי שתדעו שאתם בוחרים באדם הנכון והמתאים למשימה הזו מומלץ שתבקשו המלצות מחברים ומחברות, ממכרים ומקולגות, ובעיקר שתנסו לקבל מושג כללי לגבי אנשי מקצוע וקבלני שיפוצים שיוכלו לעמוד בסטנדרטים שלכם. החברים בוודאי מכירים אתכם טוב יותר מכולם ולכן אין טוב מהם כדי להמליץ על איש מקצוע שיתאים לציפיות ולדרישות שלכם. במהלך הפגישה שלכם עם הקבלן בקשו לראות תיק עבודות ולהתרשם מפרויקטים נוספים שהוביל כדי שתדעו לקראת מה אתם הולכים והאם הביצועים שלו אכן תואמים את הציפיות שלכם. רק לאחר שתהיו בטוחים שניצב מולכם קבלן שיפוצים מנוסה, מיומן ובעל רמות גבוהות של אמינות ומקצועיות, תוכלו להתקדם לשלב הבא – תכנון השיפוץ בפועל.

הגדירו את המטרות שלכם

לאחר שהתרשמתם שאתם בחברת קבלן שיפוצים מקצועי ואמין, הציגו בפניו את המטרות שלכם ואת החזון הכללי שלכם. אם המטרה שלכם כרגע היא לשפץ את המטבח בלבד כדאי שתדגישו את המגבלות של המטבח הקיים ואת הפרטים הקטנים שתרצו להכניס למטבח החדש. אם אין לכם כיום שטח עבודה מספק או פתרונות אחסון הולמים, ציינו זאת ותנו לקבלן השיפוצים להציע לכם פתרונות. אם תרצו להרחיב חדר או לבנות קיר חדש שייצור עבורכם פינת עבודה שקטה, מוטב שתעלו זאת בפני קבלן השיפוצים. שיפוץ דירה מקיף יותר, שכולל גם את חדרי השינה ו/או את חדרי האמבטיה, צריך להיות מתוכנן בקפידה גם ברמת התקציב וגם ברמה הביצועית. שתפו גם בהתלבטות הזו את הקבלן, סיירו עמו בבית והצביעו על הנושאים שדורשים מבחינתכם תיקון ושינוי. רק לאחר מכן יוכל הקבלן להגיש לכם הצעת מחיר מפורטת ומדויקת שכוללת את דרישות העבודה, את התוצאה הסופית הרצויה וכמובן את מחיר העבודה. השוו מחירים ובדקו הצעותיהם של קבלני שיפוצים אחרים שזכו להמלצות חמות, ובדקו האם הבחירה שלכם היא הבחירה הטובה ביותר והאם הקבלן שלפניכם עונה על כל הצרכים שלכם, לרבות אלה הכלכליים. אם כן, אין ספק שאתם בידיים טובות ובדרך להגשמת החלום – חלום שכולל דירה המעוצבת בדיוק כפי שאתם רוצים שהיא תיראה.

2018-04-10T09:09:16+00:00