בטיחות בעבודה קודמת לכל

העבודה בעסק שלכם מתנהלת בצורה מקצועית ושוטפת, כך אתם חושבים. הבעיה היא שברגע אחד הכל עלול להשתנות. המציאות מראה כי תאונות עבודה מתרחשות בישראל מדי יום, ובחלק מהמקרים אף מביאות לפגיעה משמעותית בחיי אדם או אפילו למוות. מעבר לנקיטה של כל אמצעי הזהירות מצד העובדים, שנראית מובנת מאליה בכל עסק באשר הוא, חשוב להשקיע מאמצים ראויים בבניית מערך בטיחות מלא במקום העבודה. איך בדיוק עושים את זה?

ציוד גילוי וכיבוי אש

הסיוט הגדול של מקומות עבודה רבים הוא מאש שתתלקח בתוך שניות – וסיבות רבות עלולות להביא לכך – ותביא לפגיעה משמעותית ברכוש או אפילו בנפש. ציוד גילוי אש נועד ליידע את אנשי העסק על שריפות שמתחילות להתפרץ, והרי ידוע שאין עשן בלי אש. מערכות הגילוי מספקות מענה גם במצבים בהם נפש חיה מאנשי החברה אינה נמצאת במקום העבודה ברגע נתון.

ציוד כיבוי אש נועד להשלים את התמונה. יש מגוון רחב של פריטים שנועדו לבצע את המלאכה של כיבוי האש, חלקם אוטומטיים וחלקם מופעלים על ידי אנשי העסק. חשוב לשים לב שכאשר עושים את המובן מאליו ומצטיידים באותם אמצעי גילוי וכיבוי אש, חשוב לתחזק אותם היטב ולבצע בדיקות על ידי גורמים מוסמכים בהתאם להנחיות הספציפיות של הציוד ושל המבנה בו הוא ממוקם.

אביזרי בטיחות

אביזרי בטיחות מכניסים אותנו לעולם רחב וחיוני עד מאד. תחת ההגדרה הזו מוצאים פריטים רבים שהעובדים אמורים להשתמש בהם במהלך העבודה, אותם יש להתאים לאופי העבודה ולסיכונים שלה. קסדות בטיחות, למשל, הן צורך הכרחי לעובדים בתחום הבנייה (בו תאונות העבודה הן הנפוצות ביותר), בעוד שאלה העובדים עם חומרים מסוכנים צריכים להצטייד במסיכות פנים ובאמצעי הגנה אחרים מפני אותם חומרים. אם העסק פועל בסביבה החיצונית בשעות הלילה, דוגמא נוספת, ביגוד מחזיר אור נראה כמו פתרון מובן מאליו. כמובן, אפשר למצוא עוד ועוד פריטים, בהתאם לסוגי העסק השונים.

משטחי גומי

גם הפריטים הבאים בסקירה שלנו יכולים להציל חיים, לא פחות. משטחי גומי מקבלים על עצמם מספר תפקידים עיקריים, שמשפרים יחדיו את בטיחות העבודה בעסק בעשרות מונים. המטרה העיקרית של המשטחים היא למנוע החלקות, שבהחלט אפשריות בתנאי שטח שונים ובסוגים פיזיים של עבודות. מובן שגם אם נפילות מתרחשות, למרות כל אמצעי הזהירות, מרככים המשטחים את הנפילה ועשויים בכך למנוע נזק פיזי רב. זו הסיבה שאותם משטחים בדיוק מהווים כיום פריט הכרחי בגני שעשועים ובגינות ציבוריות רבות.

2018-04-10T09:12:36+00:00