קורס נאמן בטיחות אש

אש ושריפה זה דבר מפחיד, רוב האנשים אינם יודעים מה לעשות במצב של שריפה, חוץ מלהיבהל ולהסתלק מהמקום. כולנו שומעים על מצבים שמתחוללת שריפה ומסכנת את הסביבה ואת האוכלוסיה. אנחנו גם שומעים לעיתים על גיבור אחד שידע מה לעשות ולא איבד את עשתונותיו והציל אדם אחד או שניים.

קורס ממונה בטיחות אש מעניק הכשרה תאורטית וגם מעשית למגוון אנשים ובעלי מקצועות כגון: ממוני בטיחות בעבודה, צוותי חרות וביטחון ועוד אנשים עם תפקיד שמדרש מהם הכשרה של ממונה בטיחות אש.

בשנים האחרונות ומניסיון עבר, חלה חובה על כל מיני מפעלים וארגונים שעומדים בתקן מול הרשויות, להכיר את כל נהלי חרום וסיכוני האש ולמנות אדם אחד לפחות שממונה על בטיחות אש ושהוכשר לתפקיד ועבר קורס מסוג זה.

מטרת הקורס

מטרת הקורס בראש ובראשונה הקניית ידע תאורטי בעניין גורמי האש ולהעניק את הכלים הנכונים והמתאימים כמובן כיצד מתמודדים במצב של אש, ואיך עושים הכל על מנת למנוע אותה או לגרום לה לא להמשיך להתפשט. הקורס גם מכיל תרגול מעשי עם קסדות, משקפי מגן, סרבל וכפפות וכל הציוד הנדרש וביקור במכבי אש.

מה לומדים בקורס?

בקורס לומדים מגוון נושאים שקשורים לאש ופתרונות כיבוי. לומדים על הכימיה שממנה מורכבת האש והחומרים ממנה היא עשויה, זאת כדי להבין את ההיגיון כיצד למעשה ניתן להשמיד אותה.

לומדים על מערכות מים, חשמל, תקנות של שירותי הכבאות, על הציוד של כיבוי האש, חומרים מסוכנים וכיצד נמנעים מהם בעת דליקה, על מערכות גילוי אש ושחרור עשן, על התקנים הישראלים לעומת התקנים הבינלאומיים. שיטות כיבוי, לומדים גם על הפיזיולוגיה של גוף האדם, ועל השפעת השריפה והעשן על גוף האדם, עזרה ראשונה ותרגול וביקור בתחנות כיבוי אש.

כפי שניתן לראות הקורס מכיל בתוכו  מגוון מקצועות שקשורים לביטחון, כי מטרתו הסופית היא למנוע אסונות או במידה ומתחולל אסון, כיצד למזער אותו. לכל מי שעומד במשימות הקורס של קורס נאמן בטיחות אש תוענק לו בסופו תעודת השתתפות בהתמחות מעשית בבטיחות אש.

2018-04-10T09:07:34+00:00