מדריך לבחירת מערכת לכיבוי אש

בין אם מדובר במבנה פרטי או מבנה, המשמש לצרכים עסקיים, חשוב שתהיה בו מערכת לכיבוי אש, שתוכל לעמוד לרשותו ברגע האמת. אפשר למצוא כיום מבחר של מערכות לכיבוי אש, הכוללות שלל של מוצרים, המיועדים להתמודד עם שריפה בסדרי גודל שונים. אם אתם רוצים לרכוש אחת כזו, הנה סקירה קצרה של האופציות

העומדות לרשותכם, הן לבית והן לעסק:

  • מנדפים – המנדפים הינם הארובות, דרכן יוצאים העשן והאדים בזמן הבישול. בתהליך זה עשויים לקחת חלק חומרים דליקים במיוחד, כמו שמנים למיניהם וחומרים דליקים נוספים ועל כן מדובר ברמה גבוהה מאד של סיכון המצריכה מענה מתאים. מערכת לכיבוי אש יכולה להיות גם כזו המתאימה לכיבוי מנדפים, והיא כולל נוזל מיוחד, המסוגל להתמודד עם דלקות הכוללות שומן וחומרים דליקים נוספים. מערכת זו משחררת את הנוזל בעת הצורך, נוזל ש"חונק" את האוויר ובכך נמנעת הדליקה.
  • כיסוי בגז – מערכת לכיבוי אש באמצעות גז היא סוג נוסף של מערכת כיבוי מיוחדת המיועדת לאתר את השריפות כבר עם היווצרותן ולפטל בהן. מערכת כזו מתאימה בדרך כלל כדי להגן על ציוד, בכך שהיא מציפה את המרחב כולו, שבו הוא נמצא, בגז, שחונק את האש. במקום לכבות את האש במים, עובדה שעשויה לגרום לנזק לציוד, מכבים את האש באמצעות גז שאיננו פוגע בכל מה שנמצא במקום. זהו פתרון מושלם למקומות כמו ארכיונים וגם חדרי תקשורת, שבהם ישנו ציוד שמעוניינים להגן ולשמור עליו.
  • ספרינקלרים – כאן מדובר במערכת מתזים מיוחדת שמיועדת לכבות את השריפה וגם למנוע את התפשטותה. התקנת ספרינקלרים יכולה להתאים לכל מקום ואפשר להשתמש במים עבורה המגיעים ישירות ממערכת המים העירונית. מערכת זו כוללת משאבה חשמלית המופעלת באופן אוטומטי והיא מותקנת בדרך כלל בתקרה, כשרק המתזים שבה חשופים לעין.

חשוב לדעת

כדי לוודא שבוחרים נכון, מומלץ לפנות למומחים בתחום. ישנן שיטות שונות לכיבוי אש. חשוב להשוות בין השיטות השונות, לערוך סקר שוק מקיף ולבדוק איזו שיטה מתאימה לצרכים הקיימים. מומלץ גם לבדוק את המחירים ולוודא שהמערכת המוצעת אכן מתאימה לתקציב הקיים. חשוב לזכור שהבטיחות היא החשובה מכל ולכן אסור להתפשר. הזול עלול, בסופו של דבר, לעלות ביוקר. חשוב לבחור מערכת לכיבוי אש אמינה, מערכת מומלצת וגם כזו שמתאימה למקום עצמו, בין אם מדובר בבית הפרטי או בעסק. כדאי לבקש המלצות מחברים שמשתמשים במערכות כאלו ולשמוע מהם את מידת שביעות רצונן מהמערכת המותקנת אצלם.

2018-04-30T14:40:21+00:00