מידע על בטיחות אש

שריפות, תאונות בעבודה, תאונות בבית, דליקות ומיגון בפני חבלות הן תקריות מצערות שבמהלכן מתרחשים אסונות של פציעות וחבלות ברמות השונות ואפילו אובדן חיים. קיימות פעולות מניעה ומיגון פשוטת במיוחד כדי למנוע תקריות אלה ובמקרים של תרחישים כגון אלה להביא לתוצאות כמה שפחות חמורות כתוצאה מהתרחישים.

המוסד לבטיחות ולגהות והתקינה באשר לבטיחות המבנים ובטיחות בעבודה קבע חוקים ונהלים ברורים באשר לאפשרויות הבטיחות המומלצות לדיירים ו/או לעובדים – מעקב אחר פעולות אלה יצרו חללים בטוחים יותר ומניעה יעילה יותר של תרחישים כמו שריפות, ניצוצות ודליקות.

בטיחות אש בעבודה – נהלי בטיחות אש

בטיחות וגהות בעבודה הוא נושא שעולה יותר ויותר על הפרק לאחרונה כתוצאה מתקריות שניתן לכנותן מזעזעות ובלתי הפיכות. לאחר הפקת לקחים מתקריות חמורות, נחקקו חוקים פרטניים באשר לבטיחות אש בעבודה ורענון תיקי ותקנות הבטיחות בקרב ההנהלה והעובדים בדרגים השונים, הן לטובת מניעה והן לטובת העברת תדרוכים להתנהגות נכונה בזמן פרוץ שריפה, דליקה או גורם/מצב שיכול להוות סכנה לפריצת שריפה. תיקי בטיחות נבדקים ומבוקרים על ידי ממוני בטיחות אשר כעל ארגון מחויב להזמין אל בית העסק או להסמיך בעל מקצוע לתפקיד ממונה בטיחות תורן תוך שליחתו לקורס ממוני בטיחות, נושא בקרת הבטיחות בבית העסק הוא בין הנושאים היותר חשובים , אשר באים לידי ביטוי כעקרון חובה בכל עסק הפועל באופן חוקי.

בטיחות אש בבית הפרטי – כך נמנע ונגן על עצמנו בפני שריפות

בטיחות אש בבית פרטי עשויה להיות מובנת מאליה אבל דווקא במקומות וחללים כאלה שנחשבים כבעלי התייחסות יוקרתית, ניתן למצוא חוסר או ליקוי בתחום כיבוי ואיתור האש. חשוב מאוד לדאוג לגלאי עשן וגלאי אש בכל חדר ולדאוג לקיומו של מטף כיבוי בחדר המרכזי ואם ישנה קומה נוספת גם בקומות העליונות. חשוב מאוד לוודא התוקף שעל גבי המטף כדי למנוע מצבים של הרעלה או חוסר יעילות של עזרי הכיבוי.

בטיחות בבניינים משותפים – נהלים ואכיפתם במסגרת הרשות המקומית

בבתים החדשים יותר אשר נבנו לאחר שנות התשעים ניתן לראות יישום חוקים של תקנות בטיחות והגנה בפי רעידות אדמה וסכנות שריפה. על מטף ומקור מים לכיבוי אש להיות קיים בכל קומה גם במבנים היותר ישנים כדי לאפשר לתושבים וגם לכוחות החילוץ וכיבוי האש כלים זמינים ונגישים לכיבוי השריפה באופן יעיל וזמין עד כמה שניתן. אם אין בקומת הבניין שלכם עזרים לכיבוי אש או לחילופין, פתרונות כיבוי פגי תוקף, חשוב מאוד להודיע על כך לכוחות הכיבוי, החילוץ וההצלה- כדי שלכם זה לא יקרה…
תאונות בבית הם בין המצבים המצערים והשכיחים ביותר הקיימים במסגרת סטטיסטיקת התאונות הכללית, דווקא נושא רגיש זה זוכה להתייחסות ברמה נמוכה יותר, לכן עלינו התושבים לדאוג לתקינות ותוקף הציוד שברשותנו – שימו לב לכל פרט בעבודה ובבית וגלו ערנות למניעת אסונות מיותרים.

2018-04-30T14:51:07+00:00