כיבוי אש

כיבוי אש 2018-04-05T11:28:10+00:00

מחירים נוחים, עבודה באחריות! צור איתנו קשר עכשיו 054-9017700

צרו איתי קשר

כיבוי אש – לא ממתינים למכבי האש!

כיבוי אש אינו יכול להסתמך אך ורק על מכבי האש, וזאת מכיוון שמרגע זיהוי וגילוי השרפה בביתנו הפרטי, במשרד או במפעל ועד להגעת כוחות ההצלה עלולות לעבור דקות ארוכות בהן תתפשט האש, ותהפוך משרפה קטנה לדלקה ענקית שבמקרה הטוב תכלה את כל רכושנו ובמקרה הרע עלולה לעלות בחיי אדם.

כיבוי אש, בראש ובראשונה הינו האחריות של כל אחד מאתנו ברכישת ידע במתן מענה ראשוני לטיפול בשרפה, על ידי פינוי תושבי הבית, סגירת מפסקי חשמל וגז, הזעקת כוחות ההצלה ומתן מענה ראשוני ובסיסי לייצוב הדלקה ומניעת התפשטותה לשאר חלקי המבנה.

כיבוי אש הינו חלק משגרת השירות של ת.ש מיגון והנדסה בע׳׳מ, חברתנו מעניקה שירות מקצועי, אדיב ואמין בכל הנוגע למכירה, התקנה ותחזוקה של מערכות כיבוי אש וספרינקלרים. כחלק בלתי נפרד מהשירות אותו אנו מעניקים ללקוחותינו, אנו שמחים לרכז עבורכם מידע יקר ערך אודות דרכים להיערכות פרטית בבית ובמשרד לטובת התמודדות עם כל מקרה שלא יבוא.

כיבוי אש בדירות מגורים

כיבוי אש בדירות מגורים בבניינים נמוכים ובבתים פרטיים, נדרש להיות מטופל במסגרת שיטת שלושת השכבות של ת.ש מיגון והנדסה בע׳׳מ:

בדיקת תקינות – השכבה הבסיסית עבור טיפול כיבוי אש, מתייחסת לבחינת תקינות מערכת החשמל הביתית. חובה עליכם להזמין אחת לתקופה חשמלאי מוסמך, שיגיע לביתכם ויבחן את כלל שקעי ומכשירי החשמל הביתיים, זוהי בדיקה הכרחית למניעת קצר חשמלי העלול לגרום לדלקה.

התרעה – כיבוי אש מתחיל בהתרעה אמינה ומוקדמת ככל הניתן, מומלץ מאד להתקין גלאי עשן ומערכת ספרינקלרים בכל חדרי הבית, בדגש על המטבח מסיבות מובנות, חדרי ילדים וחדרי אמבטיה בהם מותקנים תנורי ספירלה העלולים להישכח במהלך החורף ולגרום לדלקה.

תפקוד תחת לחץ ומתן מענה ראשוני – כיבוי אש מתבסס על יכולתכם לתפקד תחת לחץ, כאשר המערכת התריעה על דליקה. בראש ובראשונה עליכם להירגע ולפנות את כלל יושבי הבית מחוץ למבנה, ולכן חשוב לוודא שחדרי המדרגות פנויים וישנה גישה גם ללא מעלית. לאחר מכן, יש לקרוא למכבי אש, לסגור את מפסק החשמל והגז באם ניתן, ולהרחיק אזרחים מכניסה למבנה. בנוסף, מומלצת מאד התקנת מטף ביתי שייתן מענה ראשוני לאש הפרצה בבית.

כיבוי אש בבניינים חדשים ומגדלי מגורים

כיבוי אש הינו נושא המוסדר על ידי מכבי האש ונדרש להיות מטופל ומתוחזק על ידי וועד הבית או חברת הניהול.

ת.ש מיגון והנדסה בע׳׳מ מעניקה מעטפת כיבוי אש מושלמת, במסגרתה מותקן ומתוחזק כלל ציוד כיבוי אש הנדרש:

כיבוי אש בבניין, כמו בבתים פרטיים מסתמך בראש ובראשונה על בדיקות תקינות של מערכות החשמל והגז, כאשר ישנו משקל רב לבחינת התקינות של מערכות החשמל הציבוריות הנמצאות בסיכון גבוה יותר לבלאי עקב הימצאותם בשטחים הציבוריים, כאשר איתור מוקדם של תקלות יכול להיות ההבדל בין חיים ומוות.

כיבוי אש בבניין, על פי תקנות מכבי האש חייב לכלול ארונות כיבוי קומתיים בהם מטפים, גלגלון זרנוק כיבוי אש, ברז כיבוי אש ומזנק. חשוב לוודא כי ארונות כיבוי האש פתוחים וזמינים לכל אדם הנמצא בקומה ונדרש להעניק מענה לטיפול באש. כמו כן, יש לוודא כי לא מבוצע שימוש בצינורות אלו ללא צורך וביצוע בדיקת תקינות שנתית.

כיבוי אש בבניינים חדשים נשען על מערכת ספרינקלרים, מתזי מים המותקנים על גבי צינורות הפרוסים ברחבי המבנה ובתוך הדירות עצמן. בצינורות אלו קיים זרם מים בלחץ גבוה החסום על ידי שסתום זכוכית בו נמצאת תרכובת כימית ייחודית אשר בטמפרטורות גבוהות מנפצת את השסתום ומאפשר את התזת המים.

ייחודה של מערכת ספרינקלרים הוא בטיפול נקודתי בנקודה בה קיימת טמפרטורה גבוהה בלבד ולא בכל חדרי הבניין, תפקוד השסתומים אינו תלוי במערכת מרכזית ויעילותה המוכחת של מערכת ספרינקלרים במתן כיבוי אש מיידי המונע את התפשטות השרפה עד להגעת כוחות ההצלה.

לייעוץ חינם חייגו ת.ש מיגון והנדסה בע׳׳מ
054-9017700- תומר

צרו קשר לקבלת ייעוץ חינם

חברתנו תספק עבורכם אישור תחזוקה שנתי 1928 + אישור תחזוקה גלגלונים וציוד כיבוי אש